WYDARZENIE

Liga Mistrzów Głuchych 2023 w Warszawie

POLSKI: (ENGLISH BELOW)
DEAF CHAMPIONS LEAGUE (DCL) – komitet Ligi Mistrzów Głuchych wyznaczył na gospodarza DCL’23 Warszawę – klub MKSN Mazowsze Warszawa we współpracy z firmą TM&JCA będą głównymi organizatorami. DCL’23 odbędzie się w dniach 26 czerwca – 1 lipca 2023. Na filmie pokażemy stadion, którym będą rozgrywane mecze. Serdecznie zapraszamy i prosimy o udostępnianie! Wkrótce pojawi się więcej szczegółów i informacji o kolejnych sponsorach.

ENGLISH:
DEAF CHAMPIOS LEAGUE (DCL) – the Deaf Champions League committee appointed Warsaw as the host of the DCL`23. MKSN Mazowsze Warszawa club in cooperation with the TM&JCA company will be the main organisers. DCL’23 will take place from June 26 to July 1 2023. The video will show the stadium where the matches will be played. We cordially invite you and please share! More details and information about sponsors coming soon.

You might also like